Dane Kontaktowe
Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej
ul. Narutowicza 96
90-141 Łódź
  • Sekretariat do godz. 15:00
    42 677 67 55
  • Odcinek pielęgniarski od godz. 15:00
    42 677 67 51

Pielęgniarka oddziałowa

mgr Agnieszka Sztykiel

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej

Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej jest jednym z wiodących oddziałów diagnostyki i leczenia nowotworów przewodu pokarmowego.

Pracownicy jednostki

Zakres działalności

W Oddziale zatrudniony jest zespół chirurgów onkologicznych, chirurgów ogólnych oraz endoskopistów, którzy każdego dnia podejmują się leczenia chorych z rakiem przewodu pokarmowego. W Oddziale leczy się chorych z nowotworami trzustki, nowotworami dróg żółciowych i wątroby, a także z rakiem żołądka i jelit, z wykorzystaniem najnowszych metod leczenia, aktualnej wiedzy opartej o doniesienia naukowe oraz najnowszego, światowej klasy sprzętu chirurgicznego ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania laparoskopii.

Lekarze Oddziału to wybitni specjaliści chirurgii, autorzy dziesiątek publikacji naukowych, redaktorzy książek, członkowie towarzystw naukowych chirurgii oraz prelegenci wykładów wygłaszanych na międzynarodowych konferencjach naukowych. Swoją wiedzę zdobywali w najlepszych ośrodkach na świecie, szkoląc się i współpracując z najlepszymi ośrodkami leczenia raka trzustki i wątroby na świecie. Prof. Janusz Strzelczyk, Prof. Adam Durczyński i Doc. Piotr Hogendorf odbyli liczne staże i kursy zagraniczne m.in. Barcelona Cancer Liver Clinic – Hiszpania; Chirurgische Klinik, Heidelberg University, Niemcy; Royal Liverpool Hospital, Wielka Brytania; Royal Free Hospital, London, Wielka Brytania; Leeds Uniwersity Hospital, Wielka Brytania; Erasmus Medical Center, Rotterdam, Holandia doskonaląc swoją technikę operowania chorych z rakiem.

Ponadto w Oddziale wykonuje się również zabiegi przeszczepienia nerki od dawcy zmarłego i żywego  (pierwszy przeszczep nerki w województwie łódzkim, Prof.  Janusz Strzelczyk), a także zabiegi z zakresu chirurgii naczyniowej ze szczególnym uwzględnieniem operacji tętnic szyjnych. Zatrudnieni w Oddziale chirurdzy ogólni wykonują również zabiegi bariatryczne (pierwsza operacja bariatryczna w Polsce Prof. Janusz Strzelczyk) oraz laparoskopowego wycięcia pęcherzyka żółciowego oraz przepuklin brzusznych i pachwinowych. W Oddziale prowadzony jest również ostry dyżur chirurgii ogólnej.