PROFESOR DARIUSZ JASKÓLSKI – Kierownik Oddziału Klinicznego Neurochirurgii i Onkologii Centralnego Układu Nerwowego POWOŁANY NA PREZESA ELEKTA POLSKIEGO TOWARZYSTWA NEUROCHIRURGÓW

3 października 2023

Miło nam poinformować, że prof. Dariusz Jaskólski, kierujący Kliniką Neurochirurgii i Onkologii Układu Nerwowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Oddziałem Klinicznym Neurochirurgii i Onkologii Centralnego Układu Nerwowego w naszym podmiocie leczniczym, został wybrany na funkcję prezesa – elekta Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

Celem Towarzystwa jest pogłębianie wiedzy związanej z chirurgią układu nerwowego, rozwijanie i podnoszenie poziomu wiedzy fachowej członków, a także współpraca z ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą.

Prof. Jaskólski został również wybrany na członka ścisłego zarządu European Association of Neurosurgical Societies (EANS) – niezależnej organizacji reprezentującej ponad 45 000 członków, a także 47 europejskich stowarzyszeń krajowych. Stowarzyszenie medyczne promuje doskonałość w praktyce neurologii ogólnej w całej Europie, skupiając się na poprawie opieki nad pacjentem.

Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy sukcesów!